haşere ilaçlama

Okul İlaçlama

Okul İlaçlama

Okullarımız yani eğitim kurumlarımız haşere ve kemirgenlerin en fazla uğrak alanları arasında önemli bir yere sahiptir. Okullarımızda haşere ya da kemirgenlere karşı ilaçlama yapacak olan firmalar mutlak suretle sertifika sahibi ve işinin sorumluluğunun bilincinde olmalı uygulama
yapacak olan firma personelleri konusunda gerekli olan eğitimleri almış sertifika sahibi olmalıdır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız günlerinin çok büyük kısmını bu alanlarda geçirmektedir. Sadece eğitim dönemi değil günümüzün eğitim koşulları düşünüldüğünde tatil günlerin de dahi kurslar, eğitim faaliyetleri gibi aktiviteler neticesinde buralarda geçirilen zaman oldukça fazlalaşabilmektedir.

 

Okullarımızda Bulunan Riskler Nelerdir

 

Okullarımızın haşere ve de kemirgenlere karşı düzenli olarak ilaçlama yapılamısı önemli kılan en önemli faktör ise salgın tipi hastalıkların genel olarak ilk başlangıçları eğitim kurumları olmasıdır. Bu sebepler göz önüne alındığında okul ve dershane tarzı eğitim kurumlarımızın haşere ve bunların yol açtığı virüs ve hastalıklara karşı periyodik olarak dezenfekte ve ilaçlama uygulamaları yapılması çocuklarımızın sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır.

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir